AMMANIA GRACILIS RED

Dostępność: brak towaru
Cena: 3,99 zł 3.99

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS

Amania gracilis jest długo łodygową rośliną najczęściej umieszczaną w tylnej części zbiornika. W wysokim natężeniu oświetlenia jej liście nabierają intensywnej czerwieni. W celu spotęgowania efektu należy ją sadzić w grupie. Nie powinno się jednak umieszczać poszczególnych roślin zbyt blisko siebie ponieważ dolne liście są za mało doświetlane i marnieją. Do szybkiego wzrostu i uzyskania intensywnej czerwieni niezbędne jest nawożenie mineralne i dwutlenkiem węgla.

Amania toleruje wysokie temperatury. Dobrze reaguje na nawożenie podłoża. Można ją również sadzić jako samotną roślinę na tle innych jasnozielonych roślin. Nie lubi gdy zostaje pokryta zawiesiną cząstek unoszących się w wodzie. W takich warunkach pokrywa się glonami. Lubi stanowiska z dobrą cyrkulacją wody w akwarium.

WYSOKOŚĆ 10 - 35 cm
SZEROKOŚĆ 10 - 15 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE > 0,5 W/1litr
TEMPERATURA 20 - 28 ºC
TEMPO WZROSTU średnie
TWARDOŚĆ WODY miękka - średnio twarda
pH WODY 6.0 - 8.0
SPRZEDAŻY SADZONKA O WYSOKOŚCI OKOŁO 15 cm
   
  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.   

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl