HYGROPHILA COMPACTA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3,99 zł 3.99

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

OPIS Hygrophila Compacta (Orzech nano) roślina z rodziny Acanthaceae'a. Jej łodyga jest gruba o kształcie okrągłym. Liście Nadwódki osiągają szerokość około 5 cm, a ich kolor zależy od ilości światła, a więc występują w postaci jasnozielonych oraz czerwono-brązowych. Liście rosną parami naprzeciwlegle, a ich końcówki są o zaostrzonym wierzchołku. Korzenie "Compacta" są bardzo mocne i długie. Gdy Hygrophila jest w dużym zagęszczeniu i ma słaby dostęp do światła, to dolne liście zaczynają opadać. Nadwódke poleca się nawozić CO2. Roślina ta rozmnaża się poprzez przycinanie i wsadzanie do podłoża nowych sadzonek. Warto dodać, że lubi również lekki ruch wody.
WYSOKOŚĆ 5 - 15 cm
SZEROKOŚĆ 10 - 15 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE 0,5 W/1 litr
TEMPO WZROSTU wolne - średnie
TEMPERATURA 18 - 30 ºC
TWARDOŚĆ WODY bardzo miękka - bardzo twarda
pH WODY 5.0 - 8.0
SPRZEDAŻ  SADZONKA O WYSOKOŚCI OKOŁO 10 cm

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl