NAJAS SP. „RORAIMA”

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1,49 zł 1.49

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

OPIS Najas sp. „Roraima” ma liście sztywne, kręte, z ząbkowanymi brzegami, jego pędy łatwo się łamią, a roślina nie jest tak kruche i inwazyjna jak na przykład Najas guadalupensis. Przypomina trochę Najas indica. Zwarty wzrost tej rośliny sprawia, że jest szczególnie dekoracyjna, jak również ciemnobrązowy kolor liści z przerywanym wzorem na jasnozielonym do czerwono-brązowego tła. Końcówki pędów mogą przybierać odcień koloru czerwonego wina w trakcie intensywnego oświetlenia. Bardzo delikatna roślinka z drobnymi ale kolorowo ubarwionymi listkami ułożonymi w okółkach.
Dobrze rośnie w miękkiej wodzie, pH : 5.5 – 7.0 i temperaturze 22 - 28°C. Oświetlenie mocne, a nawet bardzo mocne. Roślina nie tworzy wiele korzeni, podobnie jak inne gatunki z rodzaju. Rośnie swobodnie pływając tuż pod powierzchnią wody, jak również posadzone w ziemi, może być również przymocowany w szczelinach skalnych lub do korzeni.
WYSOKOŚĆ 5 - 20 cm
SZEROKOŚĆ 7+ cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE > 0,5 W/1litr
TEMPERATURA 22 - 28 ºC
TEMPO WZROSTU średnie
TWARDOŚĆ WODY miękka
pH WODY 5.5 - 7.0
SPRZEDAŻY SADZONKA O WYSOKOŚCI OKOŁO 10 cm
   
  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl