POTAS - K2CO3 50 g (CZYSTY DO 99,9%)

Dostępność: brak towaru
Cena: 3,99 zł 3.99

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS

Produkt służący do uzupełniania braków POTASU w akwarium. Potas zalicza się do makroelementów i stanowi 1 % suchej masy rośliny oraz jest aktywatorem ponad 50 enzymów.
Niedobór potasu występuje w akwariach stosunkowo często i objawia się następująco:
- chloroza na starych liściach,
- gnicie i opadanie liści,
- spowolnienie wzrostu,
- mniejszy rozmiar liści,
- chloroza międzyżyłkowa,
- obumieranie stożków wzrostu,
- kruchość pędów oraz słaby rozwój korzeniowy,
- pojawienie się drobnych plamek (żółte, brązowe i białe)

Podwyższa delikatnie KH

SKŁAD CHEMICZNY

K2CO3 (węglan potasu) (CZYSTY DO 99,9%)
Zawartość K:  56,5%

PRZYGOTOWANIE Produkt do samodzielnego przygotowania
DAWKOWANIE

Proszek należy rozpuścić w wodzie RO lub destylowanej wg kalkulatora stężeń  
Można np: rozpuścić 44 g w 500 ml wody RO lub destylowanej – 1 ml roztworu zwiększy stężenie K – 0,50 mg/l w 100 l akwarium.

PRZECHOWYWANIE Optymalnym miejscem jest szafka pod akwarium, chronić przed światłem. Data ważności znajduje się na opakowaniu
BEZPIECZEŃSTWO

Działa drażniąco na skórę. Działa drażniąco na oczy. Może powodować podrażnienie dróg oddechowych. Produkt tylko do użycia w akwarystyce słodkowodnej, produkt nie jest przeznaczony do spożycia. W przypadku konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać etykietę na opakowaniu. Chronić przed dziećmi

  UWAGA

UWAGI Brak
OPAKOWANIE Opakowanie 50 g

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl