ROTALA WALLICHII - 5 SZT.

ROTALA WALLICHII .jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 9,99 zł 9.99

ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

OPIS

Rotala Wallichii posiada cienki pęd koloru delikatnie różowego, zwiększającego intensywność przy lepszym oświetleniu. Liście osadzone w okółkach od 2,5 cm długie i 0,1 cm szerokie z jednym nerwem delikatne, równowąskie ostro zakończone. Górna strona blaszki liściowej jest oliwkowozielona do czerwonobrunatnej, dolna bladozielona do czerwonawej. W okółku jest 9 - 15 a nawet do 20 liści w zależności od warunków uprawy.

Roślina jest kapryśna i wymagająca, nadaje się do uprawy w tropikalnym akwarium w temperaturze nie niższej niż 22°C Optymalna temperatura wody 24 - 28 °C. Woda powinna być miękka, pożądane jest, aby całkowita twardość  była nie więcej niż 4 °C, pH 5,5 - 6,5. Gdy twardość jest większa niż 6° wzrost  niemal ustaje. Roślina  nie  toleruje zmętnienia w akwarium, w związku z czym wymagany jest wysokowydajny filtr wody. Regularnie podmieniamy do 20% objętości wody. Potrzebuje nawożenia CO2. Rośliny w akwarium  nie tolerują żadnych dodatków chemicznych, reagują źle.
WYSOKOŚĆ 25 - 45 cm
SZEROKOŚĆ 2 - 3 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE > 0,5 W/1litr
TEMPO WZROSTU średnie
TEMPERATURA 22 - 28 ºC
TWARDOŚĆ WODY b. miękka - miękka 
pH WODY 5.5 - 6.5
SPRZEDAŻ 5 SADZONEK O WYSOKOŚCI OKOŁO 10 - 15 cm

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl