Fe HYBRYD 500 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 16,90 zł 16.90

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS
Produkt służący do uzupełniania braków ŻELAZA w akwarium. Żelazo zaliczane jest do mikroelementów, jego zawartość w suchej masie rośliny wynosi ok. 100 mg/kg. Pierwiastek ten jest niezbędny do syntezy chlorofilu, jest składnikiem niektórych białek, bierze również udział w procesie oddychania komórkowego. 
 
Fe Hybryd jest produktem zawierającym żelazo w dwóch formach Fe+2 Fe+3, co zapewnia roślinom idealne pokrycie zapotrzebowania na żelazo. Pierwsza forma żelaza Fe+2 jest przyswajalne natychmiast przez rośliny natomiast forma Fe+3 jest dostarczana wolniej, ale za to w sposób ciągły. 
  
Niedobór żelaza występuje w akwariach bardzo często i objawia się następująco:
- spowolnienie wzrostu,
- chloroza międzyżyłkowa młodych liści,
- mniejszy rozmiar liści,
- żółknięcie liści
SKŁAD CHEMICZNY Fe+2 Fe+3
PRZYGOTOWANIE Produkt w pełni gotowy do użycia
DAWKOWANIE

Fe Hybryd należy stosować bardzo ostrożnie, ponieważ jest to bardzo silne i długo działające żelazo a dawki należy dostosować do warunków panujących w akwarium, gatunków roślin i tempa ich wzrostu, intensywności oświetlenia, rodzaju podłoża, podawania CO2

Jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie żelaza (Fe) o 0,1 ppm / 100 litrów wody w akwarium.

Zaleca się dozowanie codziennie, ale małych dawkach, dążąc do utrzymania stężenia Fe w zakresie 0,05-0,1 mg/l (zalecane 0,05 mg/l) 

PRZECHOWYWANIE Optymalnym miejscem jest szafka pod akwarium, chronić przed światłem. Data ważności znajduje się na opakowaniu
BEZPIECZEŃSTWO Produkt tylko do użycia w akwarystyce słodkowodnej, produkt nie jest przeznaczony do spożycia. W przypadku konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać etykietę na opakowaniu. Chronić przed dziećmi
UWAGI Żelazo w dwóch formach Fe+2 Fe+3
OPAKOWANIE Butelka z dozownikiem 500 ml

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl