MEGA ZESTAW - 7 x 500 ml + KAPSUŁKI NAWOZOWE

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 129,90 zł 129.90

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS

Zestaw do indywidualnego nawożenia akwarium (dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych):
AZOT: Nawóz do uzupełniania braków azotu w akwarium. Nawóz zawiera azot w 2 formach: azotanowej (NO3) oraz niewiele w formie amonowej (NH4 – szczególnie łatwo przyswajalna przez rośliny w mniej doświetlonych miejscach)
POTAS: Nawóz do uzupełnienia braków potasu w akwarium.
FOSFOR: Nawóz do uzupełniania braków fosforu w akwarium.
MAGNEZ: Nawóz do uzupełniania braków magnezu w akwarium
MIKRO: Nawóz do uzupełniania braków ŻELAZA, MANGANU, BORU, CYNKU, MIEDŹI, MOLIBDENU
Fe Hybryd: Fe Hybryd jest produktem zawierającym żelazo w dwóch formach Fe+2 Fe+3, co zapewnia roślinom idealne pokrycie zapotrzebowania na żelazo. Pierwsza forma żelaza Fe+2 jest przyswajalne natychmiast przez rośliny natomiast forma Fe+3 jest dostarczana wolniej, ale za to w sposób ciągły.
CARBO: Produkt dostarczający WĘGIEL w postaci przyswajalnej dla roślin do codziennego stosowania
KAPSUŁKI NAWOZOWE: skierowane do akwarystów, którzy oczekują łatwej i skutecznej metody nawożenia podłoża składnikami makro i mikroelementowymi.

SKŁAD CHEMICZNY

AZOT – NH4NO3, E202, E300
FOSFOR – KH2PO4, E202, E300
POTAS – K2SO4, E 202, E 300
MAGNEZ – MgSO4, E 202, E 300
MIKRO - ŻELAZO, MANGAN, BOR, CYNK, MIEDŹ, MOLIBDEN, E202, E300
Fe Hybryd - Fe+2 Fe+3
CARBO - Aldehyd glutarowy roztwór 2,5%
KAPSUŁKI - K, Mg, PO4, NO3, ŻELAZO, MANGAN, BOR, CYNK, MIEDŹ, MOLIBDEN

PRZYGOTOWANIE Produkt w pełni gotowy do użycia
DAWKOWANIE

AZOT: 2 naciśnięcia pompki / 100 litrów / codziennie lub jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie azotu (NO3) o 1 ppm / 100 litrów wody w akwarium.
POTAS: 3 naciśnięcia pompki / 100 litrów / codziennie lub jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie potasu (K) o 0,50 ppm / 100 litrów wody w akwarium.
FOSFOR: 2 naciśnięcia pompki / 100 litrów / codziennie lub jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie fosforu (PO4) o 0,1 ppm / 100 litrów wody w akwarium.
MAGNEZ: 5 naciśnięć pompki / 100 litrów / codziennie lub jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie magnezu (Mg) o 0,25 ppm / 100 litrów wody w akwarium
MIKRO: 2 naciśnięcia pompki / 100 litrów / codziennie
Fe HYBRYD: Jedno naciśniecie pompki zwiększa stężenie żelaza (Fe) o 0,1 ppm / 100 litrów wody w akwarium.
Zaleca się dozowanie codziennie, ale małych dawkach, dążąc do utrzymania stężenia Fe w zakresie 0,05-0,1 mg/l (zalecane 0,05 mg/l)
W przypadku dozowania MIKRO i Fe Hybryd należy je dozować naprzemiennie (jeden dzień dawka MIKRO a w drugi dzień Fe HYBRYD)
CARBO : 2 naciśnięcia pompki / 100 litrów / codziennie
KAPSUŁKI : 1 kapsułka na kwadrat o wymiarach 5 cm x 5 cm. Pod rośliny jak np: Lotos czy Echinodorus zaleca się zastosować 2 - 3 kapsułki. Kapsułki działają około 4 miesiące w podłożu.

PRZECHOWYWANIE Optymalnym miejscem jest szafka pod akwarium, chronić przed światłem. Data ważności znajduje się na opakowaniu
BEZPIECZEŃSTWO Produkt tylko do użycia w akwarystyce słodkowodnej, produkt nie jest przeznaczony do spożycia. W przypadku konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać etykietę na opakowaniu. Chronić przed dziećmi
UWAGI

brak

OPAKOWANIE

AZOT: Butelka z dozownikiem 500 ml
FOSFOR: Butelka z dozownikiem 500 ml
POTAS: Butelka z dozownikiem 500 ml
MAGNEZ: Butelka z dozownikiem 500 ml
MIKRO: Butelka z dozownikiem 500 ml
Fe HYBRYD: Butelka z dozownikiem 500 ml
CARBO: Butelka z dozownikiem 500 ml
KAPSUŁKI: 30 kapsułek nawozowych w woreczku

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl