ECHINODORUS LATIFOLIUS

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 4,99 zł 4.99

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS

Roślina bardzo dekoracyjna i dobrze rośnie w warunkach akwariowych. Można ją hodować w ubogim gruncie nawet w czystym gruboziarnistym piasku. Wtedy jednak rozmnaża się bardzo wolno. W celu obfitego rozmnażania wymagany jest grunt i woda z dużą ilością substancji odżywczych. Rośliny rozmnażają się za pomocą podziemnych rozłogów. Na jednym rozłogu może wyrastać 10-20 młodych roślin.

Rośliny najlepiej sadzić w przedniej, ewentualnie środkowej części akwarium, gdzie dobrze się rozrasta, tworząc zarośla dające schronienie dla narybku. Rośliny rozmnażają się najintensywniej w temperaturze 25-28°C (znoszą spadki temperatury do 15°C). Najdłuższe liście tworzą przy słabym oświetleniu. Przy silnym, sztucznym oświetleniu lub pod bezpośrednim promieniowaniem słonecznym roślina tworzy gęste rozetki liściowe z krótkimi liśćmi barwy ciemnozielonej, są ostro zakończone i przypominają Acoeus gramineus var.pucillus. Rośliny hodowane w paludarium wymagają dobrego oświetlenia i mogą być mylone z Echinodorus tenellus. Jednak łatwo ich rozpoznać po większym wzroście i wielkości kwiatów.

WYSOKOŚĆ 10 - 20 cm
SZEROKOŚĆ 2 - 4 cm
WYMAGANIA ŚWIETLNE 0,5 W/1 litr
TEMPO WZROSTU szybkie
TEMPERATURA 22 - 30 ºC
TWARDOŚĆ WODY miękka - twarda
pH WODY 6.5 - 7.5
SPRZEDAŻ SADZONKA O WYSOKOŚCI OKOŁO 10 cm

 

  NASZA HODOWLA

Akwarystyką zajmujemy się od zawsze, a profesjonalna hodowla powstała w 2005 roku. Posiadamy w sumie ponad 15.000 litrów i tym samym ponad 100 gatunków roślin w ciągłej sprzedaży. W związku z ciągłym wzrostem popytu na nasze roślinki, hodowla jest ciągle powiększana o nowe akwaria i gatunki. Sprzedawane przez nas rośliny mogą być nieco droższe, ale mają Państwo pewność, że po posadzeniu ich w swoim akwarium na pewno będą dalej rosły, a nie przeobrażały się w roślinę wodną i gubiły liście jak to się dzieje z roślinami emersyjnymi. 

   NAWOŻENIE ROŚLIN

Nawozy są niezbędnym budulcem roślin wodnych dlatego szczególnie polecamy te, które sami stosujemy w swojej hodowli, a mianowicie MAKRO, MIKRO, POTAS i CARBO. Ich receptury są wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia, co gwarantuje bardzo dobre wyniki u każdego akwarysty. Zestaw składa się z 4 butelek po 500 ml, co w 100 litrowym akwarium wystarczy na prawie pół roku dozowania. Każda butelka posiada etykiety z najważniejszymi danymi o nawozie i oczywiście jak go stosować. Aby zakupić zestaw nawozów kliknij na obrazek. Gwarantujemy, że po użyciu tych nawozów i spełnieniu warunków podanych w naszym PORADNIKU, rośliny będą w Państwa akwariach w idealnej kondycji i pięknie wybarwione.

   JAKOŚĆ I WYSYŁKA
Priorytetem jest idealna kondycja naszych roślin. Wkładamy wiele trudu, żeby nasze rośliny cieszyły oko klienta po posadzeniu ich w akwarium. Wszystkie zdjęcia przedstawiające sprzedawane rośliny są wykonane w naszych zbiornikach, czyli przedstawiają autentyczny wygląd jaki Państwo otrzymają. Aby rośliny przetrwały długą podróż, są zapakowane w bardzo grube, nadmuchane worki co uniemożliwi ich zgniecenie. W okresie zimowym zabezpieczamy je dodatkowo przed zmarznięciem. Wysyłka roślin następuje w poniedziałek, wtorek i środę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl